Montáž posuvných brán

K posuvným bránam Vám po objednaní dodáme kompletný montážny manuál, kde sú na technických výkresoch popísané jednotlivé kroky montáže:

  1. príprava betónového základu pre bránu,
  2. rozpis umiestnenia vozíkov (kotiev), stĺpikov a ložiskových rolien,
  3. schéma umiestnenia elektroniky (pohon, fotobunky, výstražný maják)
  4. a samotné osadenie brány.

V rámci našej filozofie aj posuvné brány sú navrhnuté ako "skladačka", komponenty do seba logicky zapadajú. Ak zvládnete namiešať betón a používať vodováhu, zvládnete za pomoci nášho manuálu aj montáž posuvnej brány. V prípade, ak budete pri montáži našej brány potrebovať konzultáciu, radi s Vami po telefóne, či e-mailom skúsime nájsť vhodné riešenie.

Montáž ostatných komponentov systému BEVES – krídlových brán, bránok a plotových dielcov – nájdete v tomto prehľadnom manuále.

Príprava betónového základu pre bránu

Vozíky môžu byť zabetónované rovno do základu ako na obrázku č. 2., alebo dodatočne uchytené na oceľové hmoždiny do už vyzretého základu ako na obrázku č. 3., 4., 5.Osadenie brányVodiace rolny a dorazyU rustikálnych brán používame vedenie z oboch strán brány: Prvá rolna je umiestnená na stĺpiku z vnútornej strany, druhá potom z vonkajašej strany tiež na stĺpiku, alebo na úchyte ktorý sa dáva do stávajúceho oplotenia ako na obrázku č. 10.

U rámových posuvných brán sa používajú rovnako dve vodiace rolny, obe umiestené z vnútornej strany tak, aby žiaden mechanizmus nebránil aplikovať výplň do rámovej brány.


Našim zákazníkom ponúkame aj možnosť zostaviť si posuvnú bránu svojpomocne. Za týmto účelom sme pre Vás otvorili špecializovaný internetový obchod kde predávame samostatné komponenty na posuvné brány. C-Profil, vozíky, vedenia, pohony – všetko na jednom mieste. Zabezpečujeme dopravu a poradíme s výberom.


Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku